VI. EMI-TÁBOR
programtervezet
Időpont: 2010. augusztus 11-15.
Szórványért sátor
08.11. Szerda
13:00 - Székelyföld az erdélyi szórványmagyarság anyaországa – Hargita megye és Kovászna megye szórványprogramja
Előadó: Nemes Előd Kovászna megye szórványprogram felelőse, Demeter László Kovászna Megye Tanácsa kultúrális bizottságának elnöke, az Erdővidék Múzeuma igazgatója
14:00 - Missziónárius feladatok a szórványban
Előadó: Bajtai Erzsébet bukaresti magyar nagykövetasszony
15:00 - Az óradnai magyarság helyzete
Előadó: Bauer Ilona tanítónő
17:00 - A magyarság múltja és jövője Verespatakon
Előadó: Pálfy Árpád unitárius lelkész
08.12. Csütörtök
11:00 - Prücskök a sátorban
Játék a holtmarosi árvaház gyermekeivel
14:00 - A partiumi EMI Szórványért szakcsoportjának munkája és tervei
Előadó: Lovassy Cseh Tamás az Erdélyi Magyar Ifjak országos alelnöke
15:00 - Az EMI Szórványért szakcsoportjának munkája és tervei
Előadó: Boros Rezső az Erdélyi Magyar Ifjak Szórványért szakcsoportjának felelőse
17:00 - Beszélgetés az EMI szakcsoportjának tagjaival a szórványról, magyarságról, múltról, jelenről és a tervekről
Kötetlen beszélgetés
08.13. Péntek
11:00 - A bukovinai kirajzástól a braziliai Boldogasszonyfalváig
Előadó: Sebestyén Imre Dezső néprajzkutató
12:00 - Könyvbemutató: Sebestyén Ádám – Népdalcsokor. Andrásfalvi népdalok; A bukovinai székelység tegnap és ma
Előadó: Sebestyén Imre Dezső néprajzkutató
13:00 - "Mü testi kenyerünk felett való kenyeret adjad münékünk ma." - Hagyományos világszemlélet a jelenkori Szabófalván
Előadó: Perka Mihály szabófalvi történelemtanár
14:00 - Pusztinai nagyhegy alatt - a moldvai csángó végvárak
Előadók: Solomon Adrián a Moldvai Csángómagyarok Szövetségének elnöke, Nyisztor Tinka néprajzkutató
16:00 - Az elcsángált magyarok – csángó kultúra
Előadó: Dr. Pozsony Ferenc néprajzkutató
17:00 - Moldvai csángó népdalok tanítása
08.14. Szombat
11:00 - Könyvbemutató: Beder Tibor - Apadó fájdalom
Előadó: Beder Tibor földrajztanár
12:00 - Dél-erdélyi szórványkép
Előadók: Gudor Botond magyarigeni református lelkész, Karácsonyi István Szülőföldünkért Egyesület elnöke
14:00 - Erdélyi műemlékek - megkopott örökségünk
Előadó: Kiss Lóránd restaurátor
15:00 - Szórványkollégiumi bástyák Erdélyben
Előadók: Bakó Zsuzsa Enikő a Bástya Egyesület tagja, Bartha József holtmarosi lelkész
17:00 - Vasárnapi iskola a szórványban
Előadó: Benkei Ildikó újságíró
08.15. Vasárnap
11:00 - Az 1849-es vérengzés Nagyenyeden
Előadók: Farkas Szabolcs földrajz tanár
12:00 - A bácskai véres megtorlás
Előadó: Forró Lajos újságíró, történész
14:00 - Dél-bihari szórványkép
Előadó: Csomortányi István a nagyváradi EMI társelnöke
15:00 - Könyvbemutató: Nagy János - Lelkészek és néptanítok a sziguránca és a szekuritate játékában
Előadó: Nagy János történelemtanár
16:00 - Vae victis! Az erdélyi magyarok üldöztetése a II. világháború végén Szárazajtától Csanálosig
Előadó: Vincze Gábor történész
|